Rafał Niziołek

kardiologia, pulmonologia

Właściciel lecznicy, absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie z 1996 roku. Specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu chorób serca psów, kotów i fretek. Ma duże doświadczenie nabyte przez kilkanaście lat pracy w wielu lecznicach (Przychodnia dla Zwierząt Boss,, Żoliborska Klinika Weterynaryjna, Natolińska Lecznica Weterynaryjna, Klinika Małych Zwierząt SGGW, Przychodnia Weterynaryjna Marysin) oraz liczne staże zagraniczne (Royal (Dick) Veterinary College w Edynburgu (Szkocja), Tierklinik Vetsuisse Faculty University w Bernie (Szwajcaria), Cabinet Veterinaire Amberger-Philip w Genewie (Szwajcaria) Heart Station Kliniki Uniwersyteckiej w Uppsalli (Szwecja). Odbył liczne szkolenia w ramach projektu ESAVS (CARDIOLOGY I-IV, EMERGENCY AND CRITICAL CARE I-II). Członek Europejskiego Stowarzyszenia Kardiologów Weterynaryjnych (ESVC), członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Medycyny Ratunkowej i Stanów Nagłych (IVECCS), autor licznych publikacji naukowych oraz wykładowca na wielu konferencjach w Polsce i za granicą. Od wielu lat prowadzi wykłady z dziedziny kardiologii w ramach Podyplomowego Studium Specjalizacyjnego Psów i Kotów w Warszawie. Wśród jego nauczycieli są znani specjaliści z kraju (prof. dr hab. Urszula Pasławska, dr.nauk wet. Bohdan Kurski) jak i z zagranicy (prof. Christophe Lombard, prof. Clarence Kvart, prof. Gerhard Wess, prof. Claudio Bussadori, prof. Jens Haggstrom, prof. David Spreng, dr. Alan Kovacevic, dr. Armelle de la Forcade, dr. Jennifer Devey)

 

Specjalizuje się w echokardiografii oraz stanach nagłych i intensywnej terapii pacjentów kardiologicznych i pulmonologicznych.

 

Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci – Natalii oraz Filipa, a także właściciel starszej suczki Eliśki – terriera czeskiego. Pasjonat makrofotografii, filmów przyrodniczych, książek popularno-naukowych, biegów długodystansowych, muzyki heavy-metalowej oraz ambient i rocka elektronicznego. Więcej informacji na prywatnej stronie www.niziolek.com.pl

Katarzyna Kraszewska

kardiologia, interna

„W lecznicy prawa ręka dr.Niziołka” – od początku studiów jej marzeniem było zostać kardiologiem. Podczas studiów na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Warszawie każdą wolną chwilę spędzała w gabinecie kardiologicznym pod czujnym okiem dr.n.wet Magdaleny Garncarz, potem również lek.wet. Rafała Niziołka. Podczas studiów odbyła staż w Pracowni Kardiologii Katedry Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów UP we Wrocławiu u prof dr hab. Urszuli Pasławskiej i dr n. wet. Agnieszki Noszczyk-Nowak. Od wielu lat opiekuje się pacjentami kardiologicznymi wraz z dr.Niziołkiem. Jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Kardiologów Weterynaryjnych (ESVC) oraz autorką wielu publikacji naukowych. Prowadziła również szkolenia z zakresu elektrokardiografii oraz podstaw echokardiografii w Polsce i za granicą. Jej specjalnością są zaburzenia rytmu serca i interpretacja zapisu ekg. Wykonuje kompletne badania kardiologiczne, echo serca, EKG, badanie Holtera. Dodatkowo specjalizuje się w diagnostyce kardiologicznej najmniejszych i najtrudniejszych pacjentów przychodni – szczurów, chomików, szynszyli, królików i fretek. Ma bardzo duże doświadczenie w ocenie tych maleńkich serc. W październiku 2012 odbyła staż w klinice w Austrii pod czujnym okiem naszego przyjaciela dr. Petera Modlera, zgłębiając tajniki kardiologii interwencyjnej. W 2013 roku rozpoczęła podyplomowe kursy kardiologiczne ESAVS pod okiem Diplomate ACVIM, ECVIM-CA Dr. Gerhard Wess, oraz kończy specjalizację z chorób psów i kotów.

 

W wolnym czasie uwielbia podróże, pływanie na żaglach i dobrą muzykę. Prywatnie właścicielka suczki Mani. Dodatkowe informacje o pani doktor Kraszewskiej – www.weterynarzkardiolog.pl

Katarzyna Koprowska

kardiologia, anestezjologia, interna

Ambitna absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, który ukończyła z wyróżnieniem w roku 2012. Już od czasu studiów odbywała praktyki u boku lek. wet Rafała Niziołka w lecznicy dla małych zwierząt szlifując swoją wiedzę z dziedziny kardiologii. W przychodni Vetcardia konsultuje pacjentów kardiologicznych oraz wykonuje badania dodatkowe – echo serca, ekg, RTG. Dodatkowo diagnozuje i leczy choroby serca u koni.
Poza pacjentami kardiologicznymi w przychodni zajmuje się anestezjologią. Od 2013r jest członkiem stowarzyszenia AVA (Association of Veterinary Anaesthetists). Z uwagi na swoje zainteresowania odbyła szereg staży i szkoleń anestezjologicznych pod kierunkiem znanych zagranicznych specjalistów. Od 2016 roku wraz z szwajcarską firmą prowadzi w Polsce Międzynarodową Szkołę Anestezjologii Weterynaryjnej (VASTA), mającą na celu edukację oraz rozwinięcie tej dziedziny weterynarii w naszym kraju. Chętnie dzieli się zdobytą wiedzą prowadząc szkolenia z tego zakresu, oraz jako autorka publikacji naukowych. Dzięki jej umiejętnościom oraz wiedzy nasi pacjenci są poddawani poważnym zabiegom torakochirurgicznym mogą bezpiecznie być znieczulani oraz wybudzić się.

Prywatnie pała miłością do koni, jest instruktorką jazdy konnej lubi aktywny tryb życia. Często podróżuje. Właścicielka trzech psów suczki
Pandy, Nili oraz psa Granda, z którymi trenuje i rozpoczyna starty w dziedzinie obidience.

Michał Gajewski

kardiologia, cytologia, interna

Jestem najmłodszym stażem członkiem ekipy Vetcardii, ale znamy się znacznie dłużej. Pierwsze szlify kardiologiczne odebrałem w jednej z warszawskich lecznic całodobowych, ale po ukończeniu studiów na warszawskiej SGGW (w 2005 r.) pracowałem jako internista, przyjmując pacjentów z różnorodnymi problemami zdrowotnymi. Miałem to szczęście, że los dał mi szansę pracowania w lecznicach, w których starsi i bardziej doświadczeni Koledzy bardzo chętnie dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, dając mi szansę rozwoju na wielu płaszczyznach. Z dr Niziołkiem spotkałem się po raz pierwszy w czasie mojej pracy w lecznicy na ul. Belgradzkiej, a potem pracowaliśmy razem w przychodni na warszawskim Marysinie. Po latach pracy jako weterynarz-internista uznałem, że czas poświęcić się jednej specjalizacji, tej, która jako pierwsza „chwyciła mnie za serce”. Tak trafiłem do Vetcardii. Jednocześnie zainteresowałem się bliżej tematyką badań cytologicznych i hematologicznych, które wielokrotnie są bardzo potrzebne w naszej praktyce kardiologicznej (głównie w zakresie badania płynu gromadzącego się w worku osierdziowym lub opłucnej). Stąd mój udział w wielu kursach, szkoleniach i konferencjach z diagnostyki laboratoryjnej. Dużym zainteresowaniem darzę też medycynę ratunkową i intensywną terapię.

 

Krótko po studiach nawiązałem kontakt z kilkoma wydawnictwami publikującymi książki i magazyny o tematyce weterynaryjnej. Moja współpraca z tymi wydawnictwami zaowocowała tłumaczeniem lub współtłumaczeniem wielu pozycji literaturowych, zarówno o tematyce internistycznej, jak i chirurgicznej. Jak dotąd, brałem udział w pracach nad przeszło 10 książkami i przetłumaczyłem niezliczoną ilość artykułów do magazynów dla lekarzy weterynarii.

 

W tak zwanym czasie wolnym od pracy staram się być jak najlepszym ojcem dla córeczki Zosi, lubię podróżować z plecakiem, marzę o kolejnych wyprawach do Indii, zwiedzeniu Nepalu, Kambodży, Sri Lanki, Birmy i krajów Ameryki Południowej (koniecznie z wyprawą w Andy). Jak większość ekipy Vetcardii jestem amatorem biegania, ale lubię też czasem pograć w nogę albo kosza. Mam skromną, ale stale rozrastającą się kolekcję płyt winylowych, od Doorsów i Queen przez Pink Floyd i Joy Division do Metalliki, Black Sabbath i Faith No More.

 

Uważam, że najgorszą rzeczą w życiu jest bezruch. Bez wytyczania nowych celów zmierzania się z nowymi wyzwaniami tracimy szansę na nowe doznania, emocje i doświadczenia.

Martyna Ochocka

kardiologia, interna

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Od początku swojej przygody weterynaryjnej praktykowała w wielu lecznicach w Polsce i za granicą – między innymi w Klinice Weterynaryjnej AAVET w Pradze oraz na Uniwersytecie w Glasgow, w którym szczegółowo uczyła się weterynaryjnej diagnostyki obrazowej zwierząt towarzyszących (ultrasonografia jamy brzusznej i klatki piersiowej, TK, radiologia). Aktywnie uczestniczy w licznych konferencjach i warsztatach w kraju jak i za granicą.

 

Z Vetcardia związana jest już od kilku lat. W lecznicy wykonuje badania z zakresu kardiologii, pulmonologii oraz ultrasonografii jamy brzusznej. Przez kilka lat pracowała również ze zwierzętami egzotycznymi w Medicavecie, dzięki temu doświadczeniu wykonuje badania echokardiograficzne także tym najmniejszym stworzeniom jak szczury, świnki morskie czy króliki.

 

Prywatnie jest entuzjastą wszelkiej aktywności sportowej na czele z siatkówką halową i plażową a ostatnio bieganiem. Jej idealny pomysł na wolny wieczór to dobry koncert, zwłaszcza w rytmie hip hopu czy soulu. Jeśli spotkacie ją „na mieście”, to pewnie ze słuchawkami na uszach. Czego nie odmówi? Na pewno dobrej kawy.

Rafał Kraszewski

chirurgia

Szalony snowboardzista, klasyczny surfer (ale nie wind czy kite!) oraz zawodowo specjalista chirurgii psów i kotów. W naszej przychodni konsultuje przypadki wymagające pomocy chirurga oraz wykonuje samodzielnie zabiegi chirurgiczne oraz torakochirurgiczne. Przy ciężkich zabiegach asystuje bardziej doświadczonemu chirurgowi. Prywatnie jest mężem Kasi Kraszewskiej. Podziela również pasję podróżowania ze swoją żoną, oraz jest podporą naszej drużyny biegowej.

Zuzanna Uljanowska

Tegoroczna absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Do ‚Vetcardii’ po raz pierwszy trafiła jako studentka trzeciego roku na praktyki wakacyjne, a obecnie jest naszym lekarzem stażystą. Od początku studiów brała udział w stażach studenckich w największych lubelskich klinikach. Jej ulubioną dziedziną weterynarii jest kardiologia oraz kardiologia interwencyjna i radiologia. Kilkukrotna stypendystka Rektora i Marszałka Województwa Lubelskiego, dzięki licznym osiągnięciom naukowym (projekty badawcze z zakresu hematologii i toksykologii, publikacje w czasopismach branżowych) oraz działalności w organizacjach studenckich. Jeszcze w trakcie studiów udało jej się odbyć staż w Royal Veterinary College of London i Uniwersytecie w Pizie , gdzie uczyła się technik zaawansowanej diagnostyki chorób serca (echokardiografia przezprzełykowa, echokardiografia 3D, speckle-tracking echocardiography), a także Uniwersytecie w Perugii, gdzie zgłębiała techniki kardiologii interwencyjnej (balonikowanie tętnicy płucnej, implantacja amplatzerów oraz rozruszników). Dzięki zacięciu naukowemu mogła przez kilka tygodni brać udział w projekcie tworzenia biotransplantów zastawek ludzkich w Pracowni Bioinżynierii przy Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Z. Religii.

 

Prywatnie fanka dobrego espresso, muzyki z lat 80tych i szminek.

Katarzyna Jabłońska-Niziołek

Zajmuje się stroną logistyczną pracy lecznicy, najczęściej można ją spotkać w recepcji, bądź na zapleczu. Bez niej praca lecznicy nie byłaby tak sprawna. Dodatkowo świetna internistka ze szczególnym naciskiem na endokrynologię. Niestety z powodu dużej ilości obowiązków domowych częściej nieobecna.