Zespół
Rafał Niziołek
Założyciel Przychodni, absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie z 1996 roku. Doświadczenie kliniczne zdobywał w kilku miejscach w Europie (Szwecja, Szwajcaria, Szkocja). Przed założeniem Vetcardii pracował również w kilku lecznicach w Warszawie oraz w pracowni kardiologicznej Kliniki Małych Zwierząt SGGW.
Odbył liczne szkolenia zagraniczne w ramach projektu ESAVS (CARDIOLOGY I-V, EMERGENCY AND CRITICAL CARE I-II, Feline Cardiology and Respiratory Medicine). Edukację zakończył egzaminem uzyskując Certificate of Advanced Studies (CAS) z dziedziny kardiologii weterynaryjnej, jest również Specjalistą Chorób Psów i Kotów. Członek Europejskiego Stowarzyszenia Kardiologów Weterynaryjnych (ESVC), oraz Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt, autor licznych publikacji naukowych oraz wykładowca na wielu konferencjach w Polsce i za granicą. Wśród jego nauczycieli są znani specjaliści z kraju (prof. dr hab. Urszula Pasławska, dr.nauk wet. Bohdan Kurski) jak i z zagranicy (prof. Christophe Lombard, prof. Clarence Kvart, prof. Gerhard Wess, prof. Claudio Bussadori, prof. Jens Haggstrom, prof. David Spreng, dr. Alan Kovacevic, dr. Armelle de la Forcade, dr. Jennifer Devey).
Specjalizuje się w echokardiografii, ultrasonografii płuc i klatki piersiowej oraz terapii pacjentów kardiologicznych i pulmonologicznych, głównie psów, kotów oraz fretek.
Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci – Natalii oraz Filipa, a także wraz z żoną opiekun dwóch suczek rasy czeski terrier – Lavii i Glow. W czasie wolnym od pracy najchętniej fotografuje ptaki oraz zwierzęta, albo samoloty, często wyprawy fotograficzne odbywa ze swoim synem, uwielbia książki popularno-naukowe i przyrodnicze. Fan muzyki elektronicznej, rocka i heavy metalu z lat 80-90.
Prowadzi fotograficzny fanpage na Facebooku (Nature and Aviation Photography Rafal Niziolek), a także na Instagramie – rafalniziolek71.
Michał Gajewski
Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w 2005 r., po studiach rozpoczął pracę w lecznicy ogólnoprofilowej jako lekarz internista. Po latach pracy i zbierania doświadczenia w leczeniu najróżniejszych chorób psów i kotów uznał, że nadszedł czas na skoncentrowanie się na swojej ulubionej dziedzinie – kardiologii. I tak z początkiem roku 2013 podjął pracę w VETCARDII, zajmując się początkowo również badaniem cytologicznym płynów z jam ciała.
Od 2018 r. Dr Gajewski zaczął aktywnie rozwijać swoje zainteresowanie badaniem USG płuc, przeszedł szkolenia dla lekarzy prowadzone przez najwybitniejszych specjalistów w tej dziedzinie w Polsce. Od roku 2019 prowadzi wraz z Katarzyną Kraszewską kursy z ultrasonografii płuc dla lekarzy weterynarii w Polsce oraz za granicą. Współautor pierwszego atlasu o USG płuc u małych zwierząt.
Uczestnik wielu kursów i szkoleń, w tym kongresu FECAVA w 2022 r. oraz kongresów EVECCS (Europejskiego Stowarzyszenia Weterynaryjnych Stanów Nagłych i Intensywnej Terapii), także jako wykładowca. Uczestnik szkoleń z zakresu kardiologii weterynaryjnej organizowanych przez ESAVS (kursy I – III w 2020 r., kurs IV w 2023 r.). Członek ESVC (Europejskiego Stowarzyszenia Kardiologów Weterynaryjnych).
Krótko po studiach nawiązał kontakt z kilkoma wydawnictwami publikującymi książki i magazyny o tematyce weterynaryjnej. Współpraca ta zaowocowała tłumaczeniem lub współtłumaczeniem wielu pozycji literaturowych, zarówno o tematyce internistycznej, jak i chirurgicznej. Jak dotąd, brał udział w pracach nad przeszło 15 książkami i przetłumaczył niezliczoną ilość artykułów do magazynów dla lekarzy weterynarii.
Prywatnie ojciec trójki dzieci, właściciel dwóch kotów. Hobbystycznie trenuje bieganie długodystansowe, uwielbia gry planszowe, fabularne, bitewne i karciane, spacery po lasach i górach oraz grać w badmintona. Kolekcjonuje płyty winylowe.
Katarzyna Kraszewska
Ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej w Warszawie oraz specjalizację z chorób psów i kotów na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. W 2022 roku obroniła dysertację doktorską z zakresu kardiologii weterynaryjnej „Ocena przydatności badania echokardiograficznego u kawi domowej w diagnostyce wczesnej postaci kardiomiopatii rozstrzeniowej” W 2012 odbyła staż w klinice w Austrii u dr. Petera Modlera, oraz w 2016 roku w klinice Gran Sasso u dr. Claudio Bussadori w Mediolanie. W 2018 roku ukończyła kursy kardiologiczne ESAVS zakończony uzyskaniem certyfikatu kardiologicznego. Od 2020 roku jest pierwszym polskim instruktorem na kursach kardiologicznych ESAVS.
Jest drugim lekarzem, w Polsce który obok lek. wet. Rafała Niziołka ma uprawnienia do wystawiania certyfikatów hodowlanych do prestiżowej organizacji pawPets. Jest prezeską PAVC Polish Association of Veterinary Cardiology – Polskiego Stowarzyszenia Kardiologów Weterynaryjnych oraz członkinią PAVECC-Polish Association of Veterinary Emergency and Critical Care.
Autorka publikacji naukowych z zakresu kardiologii i ultrasonografii płuc. Prowadziła również szkolenia z zakresu elektrokardiografii oraz podstaw echokardiografii w Polsce i za granicą między innymi w Czechach i Luxemburgu. Wspólnie z lek wet. Michałem Gajewskim i dr hab. n. med. Natalią Budą prowadzi kursy z zakresu ultrasonografii płuc – VetLusExpert w których biorą udział lekarze z Polski i zagranicy.
Linki do publikacji: https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fvets.2023.1275929/full https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fvets.2024.1286614/full https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S155750632300040X
Martyna Ochocka
Lekarz weterynarii Martyna Ochocka ukończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Warszawie. Z Vetcardią związana od 2016 roku, gdzie jeszcze jako student, zdobywała doświadczenie od starszych kolegów i tak kardiologia skradła jej serce. W lecznicy konsultuje i leczy również pacjentów z chorobami układu oddechowego. Poza psami i kotami wykonuje USG płuc oraz badania echokardiograficzne u zwierząt egzotycznych —fretek, królików, świnek morskich i szynszyli.
Uczestniczka licznych warsztatów i konferencji, między innymi podyplomowych europejskich szkoleń - European School for Advanced Veterinary Studies.
Prywatnie interesuje się kuchniami świata, na czele z kuchnią japońską, meksykańską i włoskim espresso. Czas wolny lubi spędzać na wszelkich aktywnościach sportowych.
Kinga Erchard
Ukończyła studia weterynaryjne w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w roku 2019. Do tej pory prawie cztery lata zawodowo spędziła pracując w Całodobowej Klinice Weterynaryjnej VETKA w Warszawie pracując jako samodzielny lekarz weterynarii. Nieobce są jej tajniki złożonych problemów internistycznych ale przede wszystkim opieka nad pacjentami w stanach nagłych i pacjentami z zagrożeniem życia. Przez kilka miesięcy pracowała również w Specjalistycznej Przychodni Weterynaryjnej Vet&Pet.
Odbyła szereg szkoleń z dziedziny anestezjologii, ultrasonografii, nefrologii oraz kardiologii i echokardiografii, w tym ukończyła pierwszy moduł szkolenia ESAVS Cardiology I. Obecnie również doktor Kinga jest w trakcie trzyletniej specjalizacji z Weterynaryjnej Diagnostyki Obrazowej.
Na co dzień w Vetcardii doktor Kinga wykonuje konsultacje kardiologiczne i pulmonologiczne, badania echo serca, USG płuc oraz klatki piersiowej.
Zainteresowania zawodowe doktor Kingi to szeroko pojęta diagnostyka obrazowa - w szczególności ultrasonografia i kardiologia. A jej szczególnym zainteresowaniem jest opieka nad pacjentami geriatrycznymi, holistyczne podejście do zdrowia, leczenia i komfortu życia pacjenta z uwzględnieniem wagi jaką odgrywa dobra relacja zwierze - człowiek.
Pozazawodowo to osoba bardzo aktywna fizycznie, która uprawia wiele dyscyplin sportowych (bieganie, akrobatyka, wspinaczka, siłownia), dodatkowo jogę. Inne zainteresowania to poezja, szeroko pojęta filozofia - w tym stoicyzm, buddyzm świecki. Szczególnym upodobaniem darzy rasę bulterier będąc opiekunką psa tej rasy.
Aleksandra Kolibczyńska
Lekarz weterynarii Aleksandra Kolibczyńska to absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Już podczas studiów związała się z Vetcardią, uczestnicząc w praktykach i później odbywając 6-miesięczny staż kliniczny. Oprócz tego zdobywała doświadczenie w kilku wiodących warszawskich lecznicach, w tym w klinikach całodobowych, gdzie miała styczność z przypadkami wymagającymi natychmiastowych interwencji ratujących życie.
Doktor Ola nieustannie poszerza swoją wiedzę, uczestnicząc w szkoleniach z zakresu echokardiografii i ultrasonografii płuc, zarówno dla lekarzy weterynarii, jak i lekarzy specjalizujących się w medycynie ludzkiej. Regularnie uczestniczy również w szkoleniach organizowanych przez European School For Advanced Veterinary Studies (ESAVS) z zakresu kardiologii weterynaryjnej. Ponadto, brała udział w warsztatach z echokardiografii prowadzonych przez uznanych kardiologów, uzyskując od nich bardzo dobre opinie.
W ramach swojej pracy w Vetcardii, doktor Ola prowadzi konsultacje kardiologiczne i pulmonologiczne oraz wykonuje różnorodne badania, w tym badanie echokardiograficzne serca, EKG, badania holterowskie oraz USG płuc.
Poza pracą zawodową, doktor Ola jest aktywną osobą o różnych pasjach i zainteresowaniach. W wolnych chwilach uprawia różnorodne sporty, ale także ceni sobie czas spędzony w domowym zaciszu z dobrą książką. Jest właścicielką seniorki - cocker spanielki angielskiej o imieniu Malta.
Anna Świerk
Jest absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, studia ukończyła w 2016 roku. Doświadczenie w prowadzeniu pacjentów kardiologicznych i intensywnej terapii zdobywała pracując od czasu studiów w Całodobowej Lecznicy Legwet w Legionowie, gdzie cały czas pracuje prowadząc pacjentów kardiologicznych oraz zajmuje się anestezjologią. Specyfika pracy w lecznicy całodobowej pozwoliła jej zdobyć doświadczenie z pacjentami kardiologicznymi w ciężkim stanie, wymagających złożonej terapii. Pierwsze kroki w echokardiografii stawiała pod okiem dr Olgi Szalus-Jordanow. Aby sprostać najbardziej skomplikowanym przypadkom doktor Ania poszerza swoją wiedzę na wielu krajowych i zagranicznych szkoleniach, między innymi uczestnicząc w kursach ESAVS - European School for Advanced Veterinary Studies.
Autorka artykułów z zakresu kardiologii i anestezjologii. Największą satysfakcję odczuwa łącząc dwie ulubione dziedziny w jedną- pomagając przejść przez zabiegi w znieczuleniu ogólnym trudnym pacjentom kardiologicznym. Dodatkowo pasjonuje ją zgłębianie wiedzy na temat wad wrodzonych serca u psów i kotów.
Prywatnie żona bardzo wyrozumiałego męża oraz mama dwójki maluchów - Aleksandra i Kasi. Dom oprócz dzieci wypełniają zwierzęta- koty Romek i Fela.
Katarzyna Koprowska-Pyzel
Absolwentka WMW w Warszawie, z lecznicą Vetcardia związana od początku jej powstania. Od początku swojej kariery zawodowej zajmuje kardiologią i anestezjologią. Specjalizuje się więc w konsultacjach kardiologicznych (przyjmuje psy, koty, konie, alpaki) oraz znieczulaniu u pacjentów podwyższonego ryzyka. Prowadzi liczne szkolenia z zakresu anestezjologii weterynaryjnej skupiając się w dużej mierze na podejściu do pacjentów kardiologicznych.
Ponieważ od 2024 roku przeszła w większości czasu na blok operacyjny na konsultacjach spotkamy ją dużo rzadziej niż wcześniej, raczej gościnnie niż na co dzień.
Wiktoria Wtorkowska
Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w naszej przychodni prowadzi konsultacje kardiologiczne oraz pulmonologiczne, wykonuje badania: echo serca, usg płuc i tchawicy oraz EKG. Pasję do kardiologii rozwija już od studiów, w czasie których odbywała praktyki kardiologiczne w kraju (w naszej przychodni oraz w przychodni Kardiowet) oraz poza nim (Hospital Veterinario do Porto). Aktywnie uczestniczy w podyplomowych europejskich szkoleniach European School for Advanced Veterinary Studies w zakresie kardiologii, w 2023 r. ukończyła kurs IV stopnia w tej dziedzinie. Prawa ręka dr hab. n. wet. Magdaleny Garncarz, na co dzień przyjmuje również w przychodni Kardiowet. Stale poszerza swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w konferencjach kardiologicznych, szkoleniach czy webinariach. Niezwykle energiczna i radosna osoba podchodząca zawsze z dużą empatią do swoich pacjentów.
Valentyna Holdis
Valentyna w 2019 roku skończyła szkołę policealną Cosinus w Warszawie. Od razu po rozpoczęła pracę w Specjalistycznej Przychodni Weterynaryjnej Vetcardia. Aktywnie pomaga podczas badania, uczestniczy we wszystkich czynnościach w lecznicy. Od 2021 roku łączy pracę w przychodni Comfortvet, gdzie podczas zabiegów chirurgicznych asystuje anestezjologowi i chirurgu. Dba o odpowiednią atmosferę zasypiania i wybudzania między innymi przez muzykoterapię. Ukończyła kursy Anestezjologia małych zwierząt, Medycyna ratunkowa psów i kotów, kurs podstawy EKG, liczne kursy dla techników weterynarii.
Po za pracą lubi podróżować, gra na pianinie, uwielbia biegać, czytać wiersze. Ma 2 psy rasy Cattle Dog, z którymi lubi spędzać czas trenując różne sztuczki, Agility, Obedience. Prowadzi kurs przygotowawczy do posiadania psa i szkolenia szczeniaków Handy-Dog. Jej osiągnięcia można zobaczyć na stronie internetowej www.handy-dog.pl
Oksana Rybak
Oksana Rybak lekarz weterynarii, technik weterynarii. Oksana ukończyła Lwowski Narodowy Uniwersytet Medycyny Weterynaryjnej w 2012 roku. Przez pierwsze 3 lata po studiach pracowała w wielu miejscach jako lekarz weterynarii bakteriolog. W 2019 roku ukończyła w Polsce szkołę policealną zakończoną tytułem technik weterynarii. Od 2019 roku jest aktywną techniczką w lecznicy Vetcardia – asystuje lekarzom podczas wizyt, pomaga robić punkcję, mierzy ciśnienie, robi pomiar EKG.
Aktualnie jest w trakcie nostryfikacji dyplomu aby być pełnoprawnym lekarzem weterynarii. Ukończyła kursy Anestezjologia małych zwierząt, Medycyna ratunkowa psów i kotów, kurs podstawy EKG, liczne kursy dla techników weterynarii.
Po za pracą uwielbia jogę , jazdę na rowerze, las i morze.
Natalia Derkach
W przychodni zajmuje się obsługą recepcji od 2022 roku. Na co dzień odbiera telefony, przekazuje Klientom informacji dotyczących zakresu usług Przychodni. Dba o wizerunek firmy i wspiera pracę całego zespołu Vetcardii.
Iga Rzemyszkiewicz
Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Od samego początku swojej edukacji zafascynowana jest kardiologią małych zwierząt. Swoje umiejętności rozwijała podczas praktyk studenckich a także jako asystent lekarza w lecznicach we Wrocławiu. Dzięki temu miała możliwość rozwijać swoje umiejętności i wiedzę w zakresie kardiologii oraz interny.
Z Vetcardią związana najpierw podczas praktyk wakacyjnych w czasie studiów, a obecnie kontynuuje swoją ścieżkę zawodową jako stażystka. Ciągle poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w kursach i szkoleniach. Jest osobą radosną, energiczną, zawsze chętną do pomocy.
W życiu prywatnym ma wiele pasji. Uwielbia kuchnię koreańską, jest miłośniczką Formuły 1, jeździ konno, gra na pianinie i śpiewa. Jest też właścicielką starszej kotki o imieniu Roxy.
Sesja fotograficzna w postaci portretów nieformalnych personelu Przychodni wykonana przez Rafała Nebelskiego www.rafalnebelski.com