Rafał Niziołek

kardiologia, pulmonologia, USG klatki piersiowej

Właściciel lecznicy, absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie z 1996 roku. Specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu chorób serca psów, kotów i fretek. Ma duże doświadczenie nabyte przez kilkanaście lat pracy w wielu lecznicach (Przychodnia dla Zwierząt Boss,, Żoliborska Klinika Weterynaryjna, Natolińska Lecznica Weterynaryjna, Klinika Małych Zwierząt SGGW, Przychodnia Weterynaryjna Marysin) oraz liczne staże zagraniczne (Royal (Dick) Veterinary College w Edynburgu (Szkocja), Tierklinik Vetsuisse Faculty University w Bernie (Szwajcaria), Cabinet Veterinaire Amberger-Philip w Genewie (Szwajcaria) Heart Station Kliniki Uniwersyteckiej w Uppsalli (Szwecja). Odbył liczne szkolenia w ramach projektu ESAVS (CARDIOLOGY I-IV, EMERGENCY AND CRITICAL CARE I-II). Członek Europejskiego Stowarzyszenia Kardiologów Weterynaryjnych (ESVC), członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Medycyny Ratunkowej i Stanów Nagłych (IVECCS), autor licznych publikacji naukowych oraz wykładowca na wielu konferencjach w Polsce i za granicą. Od wielu lat prowadzi wykłady z dziedziny kardiologii w ramach Podyplomowego Studium Specjalizacyjnego Psów i Kotów w Warszawie. Wśród jego nauczycieli są znani specjaliści z kraju (prof. dr hab. Urszula Pasławska, dr.nauk wet. Bohdan Kurski) jak i z zagranicy (prof. Christophe Lombard, prof. Clarence Kvart, prof. Gerhard Wess, prof. Claudio Bussadori, prof. Jens Haggstrom, prof. David Spreng, dr. Alan Kovacevic, dr. Armelle de la Forcade, dr. Jennifer Devey)

 

Specjalizuje się w echokardiografii oraz stanach nagłych i intensywnej terapii pacjentów kardiologicznych i pulmonologicznych.

 

Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci – Natalii oraz Filipa, a także właściciel dwóch suczek rasy czeski terrier – Lavii i Glow. Pasjonat makrofotografii, filmów przyrodniczych, książek popularno-naukowych, biegów długodystansowych, muzyki heavy-metalowej oraz ambient i rocka elektronicznego. Fotografie doktora można zobaczyć na facebookowym fanpage’u Nature and Aviation Photography Rafal Niziolek a także na Instagramie – rafalniziolek71

Katarzyna Kraszewska

kardiologia, USG klatki piersiowej

„W lecznicy prawa ręka dr.Niziołka” – od początku studiów jej marzeniem było zostać kardiologiem. Podczas studiów na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Warszawie każdą wolną chwilę spędzała w gabinecie kardiologicznym pod czujnym okiem dr.n.wet Magdaleny Garncarz, potem również lek.wet. Rafała Niziołka. Podczas studiów odbyła staż w Pracowni Kardiologii Katedry Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów UP we Wrocławiu u prof dr hab. Urszuli Pasławskiej i dr n. wet. Agnieszki Noszczyk-Nowak. Od wielu lat opiekuje się pacjentami kardiologicznymi wraz z dr.Niziołkiem. Jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Kardiologów Weterynaryjnych (ESVC) oraz autorką wielu publikacji naukowych. Prowadziła również szkolenia z zakresu elektrokardiografii oraz podstaw echokardiografii w Polsce i za granicą. Jej specjalnością są zaburzenia rytmu serca i interpretacja zapisu ekg. Wykonuje kompletne badania kardiologiczne, echo serca, EKG, badanie Holtera. Dodatkowo specjalizuje się w diagnostyce kardiologicznej najmniejszych i najtrudniejszych pacjentów przychodni – szczurów, chomików, szynszyli, królików i fretek. Ma bardzo duże doświadczenie w ocenie tych maleńkich serc. W październiku 2012 odbyła staż w klinice w Austrii pod czujnym okiem naszego przyjaciela dr. Petera Modlera, zgłębiając tajniki kardiologii interwencyjnej. W 2013 roku rozpoczęła podyplomowe kursy kardiologiczne ESAVS pod okiem Diplomate ACVIM, ECVIM-CA Dr. Gerhard Wess, oraz kończy specjalizację z chorób psów i kotów.

 

W wolnym czasie uwielbia podróże, pływanie na żaglach i dobrą muzykę. Prywatnie właścicielka suczki Mani. Dodatkowe informacje o pani doktor Kraszewskiej – www.weterynarzkardiolog.pl

Katarzyna Koprowska

kardiologia, anestezjologia, USG klatki piersiowej

Ambitna absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, który ukończyła z wyróżnieniem w roku 2012. Już od czasu studiów odbywała praktyki u boku lek. wet Rafała Niziołka w lecznicy dla małych zwierząt szlifując swoją wiedzę z dziedziny kardiologii. W przychodni Vetcardia konsultuje pacjentów kardiologicznych oraz wykonuje badania dodatkowe – echo serca, ekg, RTG. Dodatkowo diagnozuje i leczy choroby serca u koni.
Poza pacjentami kardiologicznymi w przychodni zajmuje się anestezjologią. Od 2013r jest członkiem stowarzyszenia AVA (Association of Veterinary Anaesthetists). Z uwagi na swoje zainteresowania odbyła szereg staży i szkoleń anestezjologicznych pod kierunkiem znanych zagranicznych specjalistów. Od 2016 roku wraz z szwajcarską firmą prowadzi w Polsce Międzynarodową Szkołę Anestezjologii Weterynaryjnej (VASTA), mającą na celu edukację oraz rozwinięcie tej dziedziny weterynarii w naszym kraju. Chętnie dzieli się zdobytą wiedzą prowadząc szkolenia z tego zakresu, oraz jako autorka publikacji naukowych. Dzięki jej umiejętnościom oraz wiedzy nasi pacjenci są poddawani poważnym zabiegom torakochirurgicznym mogą bezpiecznie być znieczulani oraz wybudzić się.

Prywatnie pała miłością do koni, jest instruktorką jazdy konnej lubi aktywny tryb życia. Często podróżuje. Właścicielka trzech psów suczki
Pandy, Nili oraz psa Granda, z którymi trenuje i rozpoczyna starty w dziedzinie obidience.

Michał Gajewski

kardiologia, cytologia, USG klatki piersiowej

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w 2005r., po studiach rozpoczął pracę w lecznicy ogólnoprofilowej jako lekarz internista. Po latach pracy i zbierania doświadczenia w leczeniu najróżniejszych chorób psów i kotów uznał, że nadszedł czas na ukierunkowanie się w jednej dziedzinie – tą wybranką była kardiologia. I tak z początkiem roku 2013 podjął pracę w VETcardii, choć z Dr Niziołkiem spotykał się zawodowo już wcześniej, w dwóch warszawskich lecznicach, w których konsultował Dr Niziołek.

W czasie swojej pracy zawodowej nieustannie dokształcał się w wielu dziedzinach, od hematologii i cytopatologii do medycyny ratunkowej. Uczestnik wielu kursów i szkoleń, w tym Kongresów EVECCS (Europejskiego Stowarzyszenia Weterynaryjnych Stanów Nagłych i Intensywnej Terapii). Uczestnik szkoleń z zakresu kardiologii weterynaryjnej organizowanych przez ESAVS (kursy I – III w 2020r.).

 

Krótko po studiach nawiązał kontakt z kilkoma wydawnictwami publikującymi książki i magazyny o tematyce weterynaryjnej. Współpraca ta zaowocowała tłumaczeniem lub współtłumaczeniem wielu pozycji literaturowych, zarówno o tematyce internistycznej, jak i chirurgicznej. Jak dotąd, brał udział w pracach nad przeszło 15 książkami i przetłumaczył niezliczoną ilość artykułów do magazynów dla lekarzy weterynarii.

 

Prywatnie mąż i ojciec trójki dzieci – Zosi i bliźniaków Maliny i Gustawa. Uwielbia podróżować z plecakiem (dawne czasy, z nadzieją na kolejne wyprawy do Indii, w planach też zwiedzenie Nepalu, Kambodży, Sri Lanki, Birmy i krajów Ameryki Południowej – koniecznie z wyprawą w Andy! Biegacz-amator (dopóki kolana pozwolą) na dystansach średnich i długich (maraton), marzy o starcie w ultramaratonie. Czasami udaje mu się też pograć w nogę albo kosza. Ma skromną, ale stale rozrastającą się kolekcję płyt winylowych, od Doorsów i Queen przez Pink Floyd i Joy Division do Metalliki, Black Sabbath i Faith No More.

Martyna Ochocka

kardiologia, USG klatki piersiowej, USG jamy brzusznej

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Odbywała staż w wielu lecznicach w Polsce i za granicą – między innymi w Klinice Weterynaryjnej AAVET w Pradze oraz na Uniwersytecie w Glasgow. Uczestniczka podyplomowych europejskich szkoleń –  European School for Advanced Veterinary Studies w zakresie kardiologii i ultrasonografii oraz  licznych warsztatów i konferencji w Polsce.

 

Z Vetcardia związana jest już od kilku lat. W lecznicy wykonuje badania z zakresu kardiologii, pulmonologii, w tym RTG i USG klatki piersiowej oraz ultrasonografii jamy brzusznej. Przez kilka lat pracowała również ze zwierzętami egzotycznymi, dzięki temu doświadczeniu wykonuje badania echokardiograficzne oraz USG klatki piersiowej także tym najmniejszym stworzeniom jak szczury, świnki morskie, szynszyle, fretki, króliki, chomiki czy myszy.

 

Prywatnie ciekawa nowych doznań kulinarnych i odkrywania różnych zakątków świata.  Fanatyk kawy. Od najmłodszych lat związana ze sportem –  zaczynając od piłki nożnej poprzez siatkówkę w klubie sportowym a obecnie bieganiem.  Jej  pomysł na wolny wieczór to dobry koncert, zwłaszcza w rytmie hip hopu czy soulu. Jeśli spotkacie ją „na mieście”, to pewnie ze słuchawkami na uszach.

Rafał Kraszewski

chirurgia

Szalony snowboardzista, klasyczny surfer (ale nie wind czy kite!) oraz zawodowo specjalista chirurgii psów i kotów. W naszej przychodni konsultuje przypadki wymagające pomocy chirurga oraz wykonuje samodzielnie zabiegi chirurgiczne oraz torakochirurgiczne. Przy ciężkich zabiegach asystuje bardziej doświadczonemu chirurgowi.

Katarzyna Jabłońska-Niziołek

Zajmuje się stroną logistyczną pracy lecznicy, najczęściej można ją spotkać w recepcji, bądź na zapleczu. Bez niej praca lecznicy nie byłaby tak sprawna. Dodatkowo świetna internistka ze szczególnym naciskiem na endokrynologię. Niestety z powodu dużej ilości obowiązków domowych częściej nieobecna.