Jak umówić się na wizytę?
Przez telefon 22-415-55-60, 536-172-106 albo przez terminarz internetowy VETCARDIA - Specjalistyczna Przychodnia Weterynaryjna Choroby serca oraz układu oddechowego | Wettermin
Jak skontaktować się z lekarzem prowadzącym?
Mogą Państwo zadzwonić pod jeden z numerów telefonu 22-415-55-60, 536-172-106 albo napisać do nas maila – vetcardia@gmail.com z dopisaniem w tytule do jakiego lekarza jest mail i imię pacjenta.
Jak wygląda duszność u zwierzaka?
Najczęściej obserwujemy różnego rodzaju wzmożony wysiłek oddechowy - łokcie są odwiedzione (psy), koty przyjmują czasem pozycję na „sfinksa”, zwierzęta wyciągają często głowę do góry prostując swoje drogi oddechowe, niekiedy zwłaszcza przy nasilonych objawach duszności pojawia się oddychanie z otwartą jamą ustną. W wielu przypadkach widać również objawy lęku niekiedy w postaci szeroko rozszerzonych źrenic (w szczególności u kotów). Dodatkowo zwłaszcza przy dłużej trwających objawach można zaobserwować oddychanie ze wspomaganiem mięśni brzucha, a w wielu przypadkach zwierzęta przyjmują pozycję ciała, która przynosi im ulgę, nie zawsze jest to pozycja leżąca. Dopiero przy dość długotrwałym epizodzie duszności pojawia się wyraźne zmęczenie i zwierzęta przyjmują pozycję leżącą. Jeśli duszności towarzyszy przyspieszone oddychanie to zazwyczaj u psów częstość oddechów przekracza 30-40 oddechów na minutę, a u kotów 40-50/min.
Przygotowanie zwierzaka do badania echo serca, usg płuc
Do badania echo serca tak samo jak i do usg płuc zwierzak nie musi być na czczo. Jeżeli chodzi o koty, w przypadku agresywnego kota prosimy o podanie leków uspokajających po konsultacji z lekarzem prowadzącym. Badanie echo serca jest przeprowadzane bez sedacji, w pozycji stojącej albo leżącej w zależności od pacjenta.
Przygotowanie zwierzaka do pobrania krwi
Do pobrania krwi zwierzak powinien być na czczo co najmniej 6-8 godzin. Pić wodę może normalnie.
Jaka jest cena badania?
Ceny mogą Państwo się dowiedzieć przez telefon 22-415-55-60, 536-172-106
Czy przyjmujemy pacjentów w języku rosyjskim czy ukraińskim?
W naszym zespole mamy techniczek z Ukrainy, które z razie potrzeby mogą pomóc z tłumaczeniem informacji od lekarza.
Czy do zabiegu potrzebne jest EKG czy echo serca?
O doborze badań niezbędnych do zaklasyfikowania pacjenta do zabiegu zawsze decyduje kardiolog po badaniu klinicznym. Najczęściej jednak wykonuje się ECHO serca.
Czym się różni EKG i echo serca?
Badanie EKG to papierowy zapis aktywności elektrycznej serca i służy wykrywaniu arytmii i bloków. Badanie ECHO serca natomiast to ultrasonograficzna ocena serca, jego wielkości, grubości ścian, czynności skurczowej oraz rozkurczowej (ocena anatomiczna serca).
U mojego pieska/kotka kaszel. Jakie badania muszę zrobić?
Kaszel u psów może być spowodowany nie tylko chorobami serca ale na przykład infekcjami górnych dróg oddechowych. Podczas wizyty lekarz osłucha pacjenta i zadecyduje jakie badanie najlepiej potwierdzi diagnozę.
Czy pracujemy w weekendy?
Przychodnia VETCARDIA jest czynna od poniedziałku do piątku od godziny 10 do 20. W weekendy przychodnia jest nieczynna.
Czy potrzebuje pacjent skierowanie na badanie echo serca?
Skierowanie nie jest wymagane do badania echo serca.
Czy potrzebuje pacjent zrobić badania dodatkowe przed wizytą w Vetcardii?
Często jest tak, że pacjenci są do nas kierowani z innych lecznic, więc mają jakiś szereg badań zrobiony. Ale zazwyczaj są wskazania do zrobienia echo serca – albo zabieg chirurgiczny, albo szmery w sercu albo też pacjenci nefrologiczni.
Czy wykonujemy badania usg jamy brzusznej?
Na ten moment badania USG jamy brzusznej są wstrzymane.
Czy badamy małe ssaki?
Tak, w VETCARDII przyjmujemy na badania nie tylko pieski i kotki, ale też fretki, świnki morskie, króliki i szynszyli. Zwierząt egzotycznych można umówić na badanie do doktor n.wet. K.Kraszewskiej i doktor M.Ochockiej.
Czy można u nas zrobić zabieg chirurgiczny?
W VETCARDII wykonujemy tylko badania obrazowe, RTG klatki piersiowej, EKG, punkcję klatki piersiowej i jamy brzusznej oraz badania laboratoryjne.
Mój pies ma zapadalność tchawicy, co mam robić?
Najlepszą metodą do oceny występowania i stopnia zapadalności tchawicy służy badanie endoskopowe. W VETCARDII możemy wykonać badanie USG tchawicy i wykonać badanie kliniczne ale tylko odcinku szyjnego.
Czy robimy usg tchawicy?
Tak. Wykonujemy badanie USG tchawicy i badanie kliniczne pacjenta ale tylko odcinku szyjnego.
Czy wynik jest od razu?
Tak. Wizyta się składa z badania, konsultacji i opisu.
Jak wygląda badanie.
Wizyta się składa z badania, konsultacji i opisu. Zwierzak jest badany na leżąco albo na stojąco w zależności od badania i stanu pacjenta.
Czy podczas jednej wizyty można wykonać kilka badań?
Tak, jeżeli doktor zaleci dodatkowe badania i zostanie wystarczająco dużo czasu
Czy można przyjść na wizytę bez zwierzaka?
Nasi lekarze mogą przeprowadzić konsultację na podstawie wyników z innych klinik, ale bez wskazań do leczenia pacjenta.
Czy można u nas kupić leki albo karmę dla zwierząt?
W Vetcardii są sprzedawane tylko leki kardiologiczne.
Jakie badania mogę wykonać u Państwa?
W naszej przychodni wykonujemy badanie echo serca, usg płuc, robimy punkcję klatki piersiowej, worka osierdziowego oraz jamy brzusznej, badamy zwierzęta egzotyczne (fretki, świnki morskie, króliki i szynszyli), robimy pomiar ciśnienia, badanie EKG, RTG i badanie holtera, pobieramy krew do badań, robimy biopsję zmian rozrostowych, cystocentezę.