Katarzyna Koprowska

Ambitna absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, który ukończyła z wyróżnieniem w roku 2012. Już od czasu studiów odbywała praktyki u boku lek. wet Rafała Niziołka w lecznicy dla małych zwierząt szlifując swoją wiedzę z dziedziny kardiologii. W przychodni Vetcardia konsultuje pacjentów kardiologicznych oraz wykonuje badania dodatkowe – echo serca, ekg, RTG. Dodatkowo diagnozuje i leczy choroby serca u koni.
Poza pacjentami kardiologicznymi w przychodni zajmuje się anestezjologią. Od 2013r jest członkiem stowarzyszenia AVA (Association of Veterinary Anaesthetists). Z uwagi na swoje zainteresowania odbyła szereg staży i szkoleń anestezjologicznych pod kierunkiem znanych zagranicznych specjalistów. Od 2016 roku wraz z szwajcarską firmą prowadzi w Polsce Międzynarodową Szkołę Anestezjologii Weterynaryjnej (VASTA), mającą na celu edukację oraz rozwinięcie tej dziedziny weterynarii w naszym kraju. Chętnie dzieli się zdobytą wiedzą prowadząc szkolenia z tego zakresu, oraz jako autorka publikacji naukowych. Dzięki jej umiejętnościom oraz wiedzy nasi pacjenci są poddawani poważnym zabiegom torakochirurgicznym mogą bezpiecznie być znieczulani oraz wybudzić się.

Prywatnie pała miłością do koni, jest instruktorką jazdy konnej lubi aktywny tryb życia. Często podróżuje. Właścicielka trzech psów suczki
Pandy, Nili oraz psa Granda, z którymi trenuje i rozpoczyna starty w dziedzinie obidience.