Michał Gajewski

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w 2005r., po studiach rozpoczął pracę w lecznicy ogólnoprofilowej jako lekarz internista. Po latach pracy i zbierania doświadczenia w leczeniu najróżniejszych chorób psów i kotów uznał, że nadszedł czas na ukierunkowanie się w jednej dziedzinie – tą wybranką była kardiologia. I tak z początkiem roku 2013 podjął pracę w VETcardii, choć z Dr Niziołkiem spotykał się zawodowo już wcześniej, w dwóch warszawskich lecznicach, w których konsultował Dr Niziołek.

W czasie swojej pracy zawodowej nieustannie dokształcał się w wielu dziedzinach, od hematologii i cytopatologii do medycyny ratunkowej. Uczestnik wielu kursów i szkoleń, w tym Kongresów EVECCS (Europejskiego Stowarzyszenia Weterynaryjnych Stanów Nagłych i Intensywnej Terapii). Uczestnik szkoleń z zakresu kardiologii weterynaryjnej organizowanych przez ESAVS (kursy I – III w 2020r.).

 

Krótko po studiach nawiązał kontakt z kilkoma wydawnictwami publikującymi książki i magazyny o tematyce weterynaryjnej. Współpraca ta zaowocowała tłumaczeniem lub współtłumaczeniem wielu pozycji literaturowych, zarówno o tematyce internistycznej, jak i chirurgicznej. Jak dotąd, brał udział w pracach nad przeszło 15 książkami i przetłumaczył niezliczoną ilość artykułów do magazynów dla lekarzy weterynarii.

 

Prywatnie mąż i ojciec trójki dzieci – Zosi i bliźniaków Maliny i Gustawa. Uwielbia podróżować z plecakiem (dawne czasy, z nadzieją na kolejne wyprawy do Indii, w planach też zwiedzenie Nepalu, Kambodży, Sri Lanki, Birmy i krajów Ameryki Południowej – koniecznie z wyprawą w Andy! Biegacz-amator (dopóki kolana pozwolą) na dystansach średnich i długich (maraton), marzy o starcie w ultramaratonie. Czasami udaje mu się też pograć w nogę albo kosza. Ma skromną, ale stale rozrastającą się kolekcję płyt winylowych, od Doorsów i Queen przez Pink Floyd i Joy Division do Metalliki, Black Sabbath i Faith No More.