Rafał Niziołek

Właściciel lecznicy, absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie z 1996 roku. Specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu chorób serca psów, kotów i fretek. Ma duże doświadczenie nabyte przez kilkanaście lat pracy w wielu lecznicach (Przychodnia dla Zwierząt Boss,, Żoliborska Klinika Weterynaryjna, Natolińska Lecznica Weterynaryjna, Klinika Małych Zwierząt SGGW, Przychodnia Weterynaryjna Marysin) oraz liczne staże zagraniczne (Royal (Dick) Veterinary College w Edynburgu (Szkocja), Tierklinik Vetsuisse Faculty University w Bernie (Szwajcaria), Cabinet Veterinaire Amberger-Philip w Genewie (Szwajcaria) Heart Station Kliniki Uniwersyteckiej w Uppsalli (Szwecja). Odbył liczne szkolenia w ramach projektu ESAVS (CARDIOLOGY I-IV, EMERGENCY AND CRITICAL CARE I-II). Członek Europejskiego Stowarzyszenia Kardiologów Weterynaryjnych (ESVC), członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Medycyny Ratunkowej i Stanów Nagłych (IVECCS), autor licznych publikacji naukowych oraz wykładowca na wielu konferencjach w Polsce i za granicą. Od wielu lat prowadzi wykłady z dziedziny kardiologii w ramach Podyplomowego Studium Specjalizacyjnego Psów i Kotów w Warszawie. Wśród jego nauczycieli są znani specjaliści z kraju (prof. dr hab. Urszula Pasławska, dr.nauk wet. Bohdan Kurski) jak i z zagranicy (prof. Christophe Lombard, prof. Clarence Kvart, prof. Gerhard Wess, prof. Claudio Bussadori, prof. Jens Haggstrom, prof. David Spreng, dr. Alan Kovacevic, dr. Armelle de la Forcade, dr. Jennifer Devey)

 

Specjalizuje się w echokardiografii oraz stanach nagłych i intensywnej terapii pacjentów kardiologicznych i pulmonologicznych.

 

Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci – Natalii oraz Filipa, a także właściciel dwóch suczek rasy czeski terrier – Lavii i Glow. Pasjonat makrofotografii, filmów przyrodniczych, książek popularno-naukowych, biegów długodystansowych, muzyki heavy-metalowej oraz ambient i rocka elektronicznego. Fotografie doktora można zobaczyć na facebookowym fanpage’u Nature and Aviation Photography Rafal Niziolek a także na Instagramie – rafalniziolek71